Імунотерапія

Home / Імунотерапія

Вакцинотерапія: найновіші винаходи в боротьбі з раком

Розроблена нобелівськими лауреатами метода обеззброює ракові клітини, не дає їм можливості сховатися й уникнути імунної атаки. Цей спосіб  показав свою ефективність навіть під час  лікування задавнених ракових процесів.
Дещо  раніше за проривне відкриття дендритних клітин, які також стимулюють імунну відповідь організму, американський імунолог Ральф Марвін Стейман отримав Нобілівську премію (2011року) й заклав основу нового напрямку «клітинні вакцини», які посилюють імунну систему й змушують її атакувати пухлини.Завдяки цим розробкам тепер  хворі на рак можуть жити довге, повноцінне життя. Тобто з рангу «смертельна хвороб»  рак стає хронічним захворюванням, з яким  можна жити й контролювати стан здоров’я, інколи навіть на задавнених стадіях.

Українські пацієнти також мають таку можливість. Наша протиракова вакцина базується на визнаному світовою науковою спільнотою методі дендритних клітин.  Вона ефективна, особливо в разі  застосування  за  незадавнених стадій раку.

 За яких умов хворий може отримати цю вакцинотерапію?

– Головні умови для виготовлення вакцини  – це наявність свіжого матеріалу, незадавнена стадія раку, відсутність метастазів. Це має бути  свіжовидалена або правильно збережена пухлина, яка не пройшла обробку та зберігалася в лабораторних умовах.  Із неї беруть часточки пухлини та модифікують. Окремо протягом 7 діб вирощують дендритні клітини з власних  моноцитів (клітини крові)  хворого  Дендритні клітини «навантажують» пухлинними антигенами, отриманими з модифікованої пухлинної тканини.   Потому проводимо внутрішньовенне чи внутрішньошкірне введення дендритних клітин. У разі раку легень внутрішньовенне введення є найефективнішим, тоді як за інших нозологій – внутрішньошкірне.
Тобто, як ви бачите, для кожного пацієнта виробляється своя індивідуальна вакцина, на основі клітин його пухлини та дендритних клітин. Це має як переваги, так і недоліки. Недолік – витрачається багато часу й процес виготовлення складний. Із переваг – вакцина ефективна проти  індивідуальних антигенів, що посилює ефективність боротьби з раковими клітинами.
Така персоналізація лікування показала ефективність і безпечність. Тому ми закликаємо людей розглядати цей метод імунотерапії на етапах планування основного лікування: ще до проведення операції та хіміотерапії. Адже часто лікарі кажуть: ми вас прооперуємо і йдіть додому здорові.
А чому тоді за кілька років люди повертаються з рецидивом? Бо в організмі хворого лишаються так звані дрімаючі клітини, вони розповсюджуються й чекають свого часу, коли за найменшої сприятливої для них зміни почнуть ділитися, переростаючи в нові пухлини та метастази. Наш метод саме покликаний виявити їх і не допустити хвороби повторно.

Як виглядає механізм отримання такої допомоги? Куди може прийти хворий для отримання такого імунного лікування?

У нас у поліклініці при інституті є кабінет імунотерапії.  Якщо людина хоче пройти повне лікування з подальшим застосуванням ін’єкцій чи винятково вакцинотерапію, їй потрібно відвідати його. Там на пацієнта заводять картку, онколог стежитиме за загальним станом і імунітетом хворого.  У цьому разі  пацієнт перебуватиме під подвійним контролем: свого лікуючого  лікаря та фахівця, що відповідає за імунотерапію.
Якщо людина проходить хіміо- чи променеву терапію, то одночасно робити вакцинотерапію не варто, адже її ефективність буде значно нижчою. Якщо серйозна хіміотерапія з препаратами платини, то показники імунної системи значно  знижені й дендритні клітини, які ростуть із власних клітин крові, з так званих моноцитів, після контакту з хіміопрепаратом стають менш активними. У нас було багато досліджень щодо цього тому ці процедури треба розводити в часі для досягнення якнайкращого ефекту.
Тривають дослідження й щодо комбінування імунотерапії з іншими методами, в тому числі й з імуно- та таргетної терапії, й вони свідчать, що в комбінації ці препарати є ефективнішими, ніж у разі використання окремо. Саме тому, для підбору правильного лікування, важливо бути в контакті як із вашим лікуючим лікарем, так і з імунологом поліклініки.

З приводу вакцинотерапії звертайтесь у Поліклінічне відділення 401 каб.

Вакцинотерапия Киев